بهترین موسسه خیریه تهران | 7 مورد از بهترین ها

بهترین موسسه خیریه تهران لقبی است که به هر موسسه خیریه داده نمیشود و قطعا شرایط و ضوابطی دارد که موسسه باید رعایت کند تا در این لیست قرار بگیرد. ما در یسرا برای شما مقاله ای آماده کرده ایم و در آن به بررسی این شرایط و ضوابط پرداخته ایم و در پایان نیز لیست موسسات خیریه تهران که جزو بهترین ها هستند را به شما معرفی میکنیم.

بهترین موسسه خیریه تهران

تهران، پایتخت ایران، خانه‌ای است برای موسسات خیریه فراوان که در انجام اعمال خیریه و حمایت از نیازمندان بسیار فعال هستند. در این مقاله، به بررسی 10 تا از بهترین موسسات خیریه تهران می‌پردازیم. این موسسات با اهداف متنوعی از جمله حمایت از کودکان بد سرپرست، کمک به بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن، و کمک به خانواده‌های نیازمند مشغول به فعالیت هستند.

همچنین میتوانید مقاله بزرگترین موسسه های خیریه‌ی جهان و یا بزرگترین موسسه های خیریه‌ی ایران را مطالعه فرمایید، چراکه هر دو مقاله میتوانند مکمل مقاله ی فعلی باشندو اطلاعات بیشتر را در اختیارتان قرار دهند.
در ادامه با معتبرترین و بهترین موسسه خیریه تهران آشنا خواهیم شد.

تاریخچه موسسات خیریه در تهران

تاریخچه موسسات خیریه در تهران به ریشه‌های عمیقی باز می‌گردد. این موسسات به مرور زمان تغییرات زیادی را تجربه کرده‌اند. در گذشته، بسیاری از موسسات خیریه به صورت خصوصی تأسیس می‌شدند و افراد ثروتمند به صورت فردی به اهداء و کمک به نیازمندان می‌پرداختند. اما با گذر زمان و توسعه جامعه، موسسات خیریه به شکل‌های متنوعی پدیدار شدند و نقش اجتماعی بزرگی را در تهران ایفا کردند.

بهترین موسسه خیریه تهران

موسسات خیریه با سازمان های مردم نهاد NGO (سازمان مردم نهاد ngo چیست) در هر جامعه‌ای نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. آنها به عنوان پلی بین افراد و گروه‌های نیازمند و افرادی که می‌توانند به آنها کمک کنند، عمل می‌کنند. در ادامه ویژگی های ضروری برای یک موسسه را بیان میکنیم تا در لیست بهترین موسسه خیریه تهران جای گیرد.

لیست موسسات خیریه تهران

ویژگی‌های ضروری برای قرار گرفتن در لیست بهترین موسسه خیریه تهران

در ادامه به ویژگی‌های اساسی موسسات خیریه معتبر اشاره خواهیم کرد:

  1. وب‌سایت معتبر: موسسات خیریه باید وب‌سایتی داشته باشند که اطلاعات کاملی را در مورد فعالیت‌ها، ماموریت، گزارشات مالی، و اطلاعات تماس ارائه دهد. وجود وب‌سایت به عنوان یک وسیله ارتباطی و نمایش فعالیت‌ها نشانگر قابلیت و اعتماد موسسه است. برای طراحی سایت خیریه میتوانید به سیرا اعتماد کنید.
  2. شناسایی موسسه: ویژگی مهم دیگر این است که آدرس دقیق موسسه در بخش “تماس با ما” درج شده باشد و شماره ثبت موسسه و مجوزهای مرتبط در وب‌سایت قابل مشاهده باشند. همچنین، گزارشات مالی و ترازنامه مالی موسسه باید در دسترس عموم قرار گیرد.
  3. تعامل با نیکوکاران: موسسات خیریه معتبر نیکوکاران را مانند اعضای خانواده‌ای خود می‌پذیرند. این شامل ارتباط مستمر با نیکوکاران به وسیله پنل‌های پیامکی، تبریک روز تولد، دعوت به مراسمات خیریه، و ارائه گزارش فعالیت‌های موسسه به نیکوکاران می‌شود.
  4. عضویت نیکوکاران: موسسات خیریه معتبر نیکوکاران را به عنوان اعضای فعال و مهم موسسه در نظر می‌گیرند. آن‌ها به نیکوکاران احترام می‌گذارند و این اعضا را در تصمیم‌گیری‌های موسسه شرکت می‌دهند. همچنین، از نیکوکاران دریافت مشارکت‌ها و پیشنهادات را تشویق می‌کنند. و برای مدیریت بهتر میتوانید از نرم افزار مدیریت مددجویان استفاده فرمایید.
  5. شفافیت مالی: موسسات خیریه باید شفافیت مالی داشته باشند. این شامل انتشار گزارشات سالانه در مورد منابع درآمد و هزینه‌های موسسه، تعداد مددجویان تحت پوشش، و میزان هزینه‌های اداری می‌شود. این اطلاعات باید به نیکوکاران ارائه شود تا آن‌ها از نحوه مدیریت مالی موسسه آگاه باشند. برای شفافیت بیشتر و اجرای دقیق امور مالی وجود یک نرم افزار حسابداری موسسات خیریه ضروری خواهد بود.

از طریق این ویژگی‌ها، می‌توانید موسسه خیریه معتبری را انتخاب کنید و به آن کمک کرده و از تأثیر مثبت کمک‌های خود برای اهداف خیریه مطمئن باشید.

لیست 10 مورد از بهترین موسسات خیریه تهران

اسامی موسسات خیریه تهران که در این لیست جای گرفته اند همه شرایط و ضوابط عنوان شده در بالا را دارند. و در ادامه با این موسسات بیشتر آشنا میشوید. آدرس و شماره تلفن خیریه های تهران که در ادامه عنوان میشوند نیز ذکر شده است.

1- موسسه خیریه محک

 بهترین موسسه خیریه تهران 1

مؤسسه خیریه “محک” از سال ۱۳۷۰ با شماره ثبت ۶۵۶۷ به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان زیر ۱۶ سال و خانواده‌هایشان فعالیت خود را آغاز کرد. در طی ۳۰ سال فعالیت، محک با استفاده از کمک‌های انسان‌دوستانه و همکاری مدیران نیک‌اندیش و نیروهای داوطلب، در حوزه‌های خیریه، درمان و تحقیقات به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت و به یکی از قطب‌های درمان در خاورمیانه تبدیل شده است.

تا پایان سال ۱۴۰۰، محک بیش از ۴۰,۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت جامع قرار داده است. این مؤسسه به عنوان عضو مشورتی شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC)، عضویت در سازمان‌های معتبر بین‌المللی مرتبط با سرطان کودکان، و احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیربنای ۱۸,۰۰۰ متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال ۱۳۸۶ افتخارات مهمی کسب کرده است.

همچنین، محک نشان نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین‌المللی استاندارد “جی.آی.سی” و استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی در منطقه خاورمیانه دریافت کرده و نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) را نیز به دست آورده است.

محک همچنین با همکاری با مؤسسات تحقیقاتی معتبر داخلی و خارجی، پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی مهمی را انجام داده و به عنوان یک مؤسسه خیریه موثر در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی شناخته می‌شود. اینها عواملی است که جزو لیست موسسات خیریه تهران در بهترین هاست.

آدرس محک: میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک. (بهترین موسسه خیریه تهران در ضمینه کودکان سرطانی)
شماره تماس: ۰۲۱-۲۳۵۴۰

2- موسسه بهنام دهش پور

 بهترین موسسات خیریه تهران 2

موسسه بهنام دهش‌پور یک موسسه خیریه غیردولتی است که در سال 1374 تأسیس شد. این موسسه به منظور پشتیبانی از بیماران سرطانی و خانواده‌های آن‌ها تأسیس شده و از سال 1379 به صورت قانونی فعالیت می‌کند. فعالیت‌های آن شامل تأمین هزینه‌های دارو و درمان، تجهیز مراکز درمانی، برنامه‌های پیشگیری و آموزشی، تحقیقات و اطلاع‌رسانی در زمینه سرطان می‌باشد. این موسسه همچنین در افزایش کیفیت و کمیت درمان سرطانی با همکاری بیمارستان‌ها و مراکز دانشگاهی-آموزشی فعالیت می‌کند.

موسسه بهنام دهش‌پور تأسیسات معتبری نظیر شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) را کسب کرده و همچنین استانداردهای بین المللی NGO Benchmarking (SGS) را رعایت می‌کند. این موسسه به اتحادیه بین‌المللی کنترل سرطان (UICC) نیز پیوسته و در شبکه‌های تخصصی موضوعی حوزه سرطان ایران فعالیت دارد.

آدرس موسسه: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه عاج، پلاک ۷
شماره تماس: 021-91009900

3- موسسه خیریه طلوع مهر علی

موسسه خیریه طلوع مهر علی، از سال 1397 با هدف حمایت از کودکان دختر بی‌سرپرست و بدسرپرست در ایران، به ویژه استان البرز، شروع به فعالیت نمود. این موسسه تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان البرز فعالیت می‌کند و اصلی‌ترین هدف آن، آموزش، نگهداری، و تفریح کودکان است. این سازمان از طریق کمک‌های مردمی تلاش می‌کند تا کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را در محیطی امن و آموزنده حمایت کند.

موسسه خیریه طلوع مهر علی در سال‌های اخیر به عنوان یک سازمان معتبر و مورد اعتماد در جامعه شناخته شده و به هدف افزایش امکانات بهتر برای کودکان تلاش می‌کند. این موسسه با فعالیت نگهداری شبانه‌روزی برای دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست در رده‌ی سنی 7 تا 12 سال مشغول به کار است.

آدرس این موسسه در نظراباد، خیابان امام خمینی، نگارستان ۲۸، پلاک ۱۱ و شماره تماس آن ۰۲۶-۴۵۳۶-۰۲۷۵ می‌باشد. برای حمایت از این موسسه و کمک به کودکان محتاج، مردم می‌توانند با ارتباط با این موسسه به اهداف انسانی و خیریه آن کمک کنند.

4- موسسه خیریه زنجیره امید

این مؤسسه خیریه، که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و به پشتوانه استانداردهای برتر، در زمینه‌های قلب، ارتوپدی و ترمیمی به حمایت از کودکان زیر ۱۸ سال می‌پردازد.

در این سازمان، تیم پزشکی متخصص و برجسته‌ای فعالیت می‌کند تا به کودکان با انسان‌مداری کمک کرده و برخی از این پزشکان از کشورهای اروپایی به ایران آمده و در این راه خیریه سرآمدی هستند.

در این مؤسسه، اعضا و افراد متعهد به تسهیل فرآیند بهبودی و درمان سریع‌تر بیماران مشغول به کار هستند. بسیاری از کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات بهداشتی نیز تحت حمایت و درمان این سازمان قرار دارند.

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان فناخسرو، پلاک ۳۱، اقامتگاه کودکان زنجیره امید (بهترین موسسه خیریه تهران در حمایت مریضی کودکان)

تلفن تماس: ۰۲۱-۲۲۷۴۷۶۸۱

5- انجمن ام اس ایران

 بهترین موسسات خیریه تهران 3

انجمن ام اس ایران، در سال 1378 تأسیس شد و تا کنون فعالیت‌های خود را با تأکید بر خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به ام‌اس، ادامه داده است. این انجمن با اعتماد و همکاری مردم و پزشکان، تلاش می‌نماید تا فرآیند بهبود بیماران را تسریع کند و از همکاری افراد و مراکز درمانی نیز بهره‌گیری نماید.

فعالیت‌های این انجمن شامل برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و همایش‌هایی است که افراد مبتلا به ام‌اس را با مسائل مرتبط با بیماری، روش‌های درمان و پیشگیری آن آشنا می‌سازد.

آدرس مرکز انجمن: خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی (نرسیده به چهارراه طالقانی)، کوچه شهید محمد شمس، پلاک ۳۵ (بهترین موسسه خیریه تهران در زمینه ام اس)

شماره‌های تماس:

  • ۶۶۹۵۳۹۰۷-۹
  • ۶۶۹۵۱۱۸۷

6- موسسه خیریه دارالاکرام

 بهترین موسسات خیریه تهران 5

موسسه خیریه دارالاکرام، یک نهاد مستقل و غیرانتفاعی است که با رویکردی فراسیاسی و فرامذهبی، در سال ۱۳۸۰ به منظور مقابله با پدیده نامطلوب بازماندگی تحصیلی کودکان شروع به فعالیت کرد. پس از نزدیک به دو دهه فعالیت در این زمینه، این موسسه با داشتن ۲۱ شعبه در استان‌های مختلف و حضور در بیش از ۶۰ شهر ایران، به دانش‌آموزان مستعد و بدون سرپرست موثر، از مراحل پیش دبستانی تا دانشگاه، با اختصاص بورسیه تحصیلی، حمایت می‌کند. جزو بهترین موسسه خیریه تهران است

آدرس: تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، کوچه بیستم (شهید رفیعی)، پلاک 6 (بهترین موسسه خیریه تهران در ضمینه کودکان و حمایت از آنان)

شماره تماس: 88088999

7- بنیاد خیریه مادر مهربان

بنیاد مادر مهربان، یک سازمان خیریه غیردولتی است که به منظور مبارزه با گرسنگی و تقویت جایگاه مادران و کودکان در جامعه تأسیس شده است. این بنیاد با افتخار اسم شخصیت معتبر ام المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها) را به عنوان نماینده و پشتیبان خود انتخاب کرده است. هدف اصلی بنیاد، تأمین غذا و اطعام کودکان در معرض خطر سوء تغذیه است.

ما در بنیاد مادر مهربان باور داریم که کودکان آینده کشور هستند و سلامت و تغذیه مناسب در رشد جسمی و ذهنی آن‌ها نقش حیاتی دارد. برای همین، تمرکز اصلی ما بر تأمین غذا، اطعام کودکان و مبارزه با سوء تغذیه است. ما از کودکان انتظار فعالیت اقتصادی نداریم و معتقدیم که این دوران زمانی است که باید کودکی را به معنای واقعی تجربه کرد، رشد کرد، آموخت و تربیت شد. و در لیست موسسات خیریه تهران جزو بهترین هاست.

آدرس ما: تهران، بزرگراه رسالت، بین حاجی پور و استاد حسن بنا، پلاک ۱۱۷۴ (بهترین موسسه خیریه تهران درحوضه تأمین غذا و اطعام کودکان)

شماره تماس: ۰۲۱-۲۲۲۲۷۷۲۹

اینستاگرام یسرا

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *